Haber

Kremlin’den Johnson’a yalanlama: Putin füzelerle tehdit etmedi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna operasyonu öncesi yaptığı telefon görüşmesinde İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı füze saldırısıyla tehdit ettiği iddiasını yalanladı. Johnson’ın açıklamalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Peskov, “Sayın Johnson’ın söylediği doğru değil. Üstelik bu bir yalandır. “Füze saldırısı tehdidi yoktu” dedi.

Johnson’ın Putin ile yaptığı görüşmenin içeriğine ilişkin söyledikleri BBC’nin ‘Putin Against the West’ adlı belgeselinde yer alıyor. Belgeselin tamamı henüz yayınlanmadı. Belgeselin yayınlanan bölümünde Johnson, Ukrayna’dan bahsederken Rusya Devlet Başkanı’nın kendisine “Boris seni incitmek istemiyorum ama füzeyle sadece bir dakika sürer” dediğini iddia ediyor. olası NATO üyeliği

‘İZLEYEREK ZAMAN KAYBETMEYİN’

Sputnik’in haberine göre Kremlin Sözcüsü, BBC’nin belgeselle ilgili genel görüşü sorulduğunda, “Filmin geri kalanı böyleyse, zamanınızı boşa harcamanızı tavsiye etmem” yanıtını verdi.

Öte yandan Peskov’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan ilişkisine ilişkin bir soru soruldu. Peskov, “Bildiğiniz gibi Başkan Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel bir ilişkisi var: ilişkileri karşılıklı güvene, karşılıklı saygıya ve üstlendikleri yükümlülüklere bağlılığa dayanıyor. İkisi de sözlerini tutmaya değer veriyor.” (DIŞ HABERLER)

haber-manyas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu