Haber

Bakan Özhaseki Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’ı ziyaret edecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki yarın Malatya ve Kahramanmaraş’ı, 17 Haziran’da ise Hatay’ı ziyaret edecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, göreve geldikten sonra geçen hafta depremden etkilenen Adıyaman’a ilk saha ziyaretini yapan Özhaseki, kalıcı inşaatı tamamlamak için deprem bölgesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. konutlar en kısa sürede

Özhaseki, bu kapsamda yarın Malatya ve Kahramanmaraş’a, 17 Haziran’da da bakanlık yetkilileriyle birlikte bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Hatay’a gidecek.

Göreve geldiği zaman deprem bölgesindeki çalışmaların hiçbir zaman geri çekilmeyeceği mesajını veren Özhaseki, “Deprem bölgesi için üzerinde çalıştığımız yeni formüller var, o formüller yürürlüğe girdiğinde biz de deprem bölgesini hayata geçireceğiz. Depremzedelerimizin evleri çok daha kısa sürede.” açıklama yapmıştı.

Bakan Mehmet Özhaseki, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, deprem konutlarının yapımını hızlandıracak yeni formül hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu