Ekonomi

MKE-SAHA Tedarikçi Toplantısı ATO Congresium’da Gerçekleştirildi

Makine ve Kimya Sanayii (MKE) ve SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği iş birliğinde “MKE-SAHA Tedarikçi Buluşması” ATO Congresium Kongre ve Stand Merkezi’nde gerçekleştirildi.

MKE-SAHA Tedarikçi Toplantısı, Makine ve Kimya Sanayii (MKE) ve SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği iş birliğinde ATO Congresium Kongre ve Stand Merkezi’nde gerçekleştirildi. Potansiyel tedarikçilerin yanında yer almak ve ortak iş birliği fırsatlarını değerlendirmek amacıyla düzenlenen etkinliğe 600’e yakın tedarikçi katıldı. Etkinliğin sonunda Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı, MKE Yürütme Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekçi ve MKE Genel Müdürü İlhami Keleş ortak basın açıklaması yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı, MKE İdare Meclisi Başkanı Celal Sami Tüfekçi, buraya gelen tedarikçilerin üretim kabiliyetleri, teknolojileri ve yetenekleri ile Makine ve Kimya Sanayisinin üretim kapasitesini ve ihracatını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

“En önemli hedeflerimizden biri katma değeri yüksek üretmek”

Tedarikçilerle iş birliği yaparak MKE’nin çalışmalarını zenginleştirmek istediklerini ifade eden Bakan Yardımcısı Tüfekçi, “Pazara daha hızlı tedarik etmek hedeflerimiz arasında. Katma değeri yüksek üretmek ve bunu yapmak da en önemli hedeflerimizden biri. üretim teknolojilerinde süreçleri hızlandıran otomasyon gibi faaliyetlere önem veriyoruz.”

“Silahlı Kuvvetlerimize Ciddi Kabiliyetler Katacak Bir Ürün Ortaya Çıktı”

MKE Genel Müdürü İlhami Keleş, 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF23’te hücum mayınlarıyla ilgili yeni bir çalışma geliştirdiklerini belirterek, “MK-84 mühimmatının deniz mayını olarak taarruz mayınlarında kullanılması için yeni bir ürün geliştirdik. IDEF23′. “Aynı zamanda lansmanını yapacağız. Hem Silahlı Kuvvetlerimize ciddi kabiliyetler katacak hem de ihracat potansiyeli yüksek bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. MK-84, F16’dan, Akıcı’dan, Aksungur’dan tüm platformlardan atılabiliyor” dedi.

İhracat rakamları bu yıl 400 milyon doların üzerinde

MKE Genel Müdürü Keleş, bu yıl ihracat rakamının 400 milyon doları aştığını belirterek, “MKE, özellikle hat tesislerine ilişkin teknoloji transferlerinde önemli bir ihracat potansiyeli yakaladı. Teknoloji transferleri, hat tesisleri ve hat kuruluşları için halen önemli bir potansiyel haline geldi. çeşitli silahlarla ilgili. Türkiye’de 3 ülkeye hat kurma süreci devam ediyor. Bu anlamda 8 ülke ile müzakereler devam ediyor” dedi.

“MKE-SAHA Tedarikçi Toplantısı” bugün saat 19.00’a kadar devam edecek. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu