Haber

KAYIP İNŞAAT USTASI BAYRAM TOSUN’UN ÖLDÜRÜP, GÖMEN 3 ŞÜPHELİ ADLİYEDE

DENİZLİ’nin Çameli ilçesinde, 13 yıl önce kaybolan Bayram Tosun’u (40), öldürüp, gömdüğü belirlenen Veysel Turan (52), eşi Kezban Turan (48) ve kayınbiraderi Kemal Biçe (35), polisteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Çameli ilçesinde yaşayan evli, 1 çocuk babası Bayram Tosun’un 2009’da kaybolmasıyla ilgili Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofisi takımları araştırma başlattı. İnşaat ustası Tosun’un çalışmak için 31 Aralık 2009’da Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan arkadaşı Veysel Turhan’ın yanına gittiğini tespit eden takımlar, Turhan eşi Kezban Turhan ve kayınbiraderi Kemal Biçe’nin ifadelerini aldı. Turhan çifti ve Kemal Biçe, ifadelerinde Tosun’un yanlarına geldiğini lakin yılbaşı gecesi ayrıldığını söyledi.

Tosun’un öldürülmüş olması ihtimalinden şüphelenen ekipler, 3 kişiye yönelik teknik ve fiziki takip başlattı. Denizli’de yaşamaya başlayan Turhan çiftinin olay sırasında kaldıkları Muğla’daki evde 4 ay önce arama yapıldı. Duvarda kan izlerine rastlayan polis ekipleri örnekler aldı. Ancak aradan geçen sürede kanın bozulması nedeniyle DNA eşleştirilmesi yapılamadı. Konuyu takip eden ekipler, Kezban-Veysel Turhan’ı dün İstanbul’da katıldıkları televizyon programında, kayınbiraderi Kemal Biçe’yi ise Denizli’de tekrar gözaltına aldı.

‘İTİRAF ETTİ’

Önce çelişkili ifadeler veren Kezban Turhan, daha sonra gerçeği anlattı. İfadesinde Bayram Tosun’u Muğla’ya çağırdıklarını söyleyen Kezban Turhan, kendisiyle birlikte olduğu gerekçesiyle eşi Veysel Turhan tarafından tabancayla öldürüldüğünü, cesedi ise dere yatağına gömdüklerini itiraf etti. Veysel Turhan, cinayet suçlamasını kabul etmezken, bugün cinayet bürosu ekipleri, Tosun’un öldürüldükten sonra gömüldüğü Muğla’nın Menteşe ilçesi Kozağaç Mahallesi’ne gitti. Gözaltına alınan Kezban Turhan ile kardeşi Kemal Biçe, gömdükleri yeri polise gösterdi. Polis ve jandarma takımları, 2 kardeşin gösterdiği ormanda hafriyat çalışmaları yaparak Tosun’un cesedini aradı. Aramalardan sonuç alınamazken, bölgede yaşayan bir kişinin 2018-2019 yılında Bayram Tosun’un gömüldüğü öne sürülen noktada insan kafatası, kemikler ve ayakkabı bulduğu ve kemiklerin kimsesizler mezarlığına gömüldüğü ortaya çıktı. 3 yıl evvel kimsesizler mezarlığına gömülen kemikler üzerinde DNA testi yapılacak ve Bayram Tosun’a ilişkin olup olmadığının belirlenecek.

Tosun öldürülmesiyle ilgili gözaltı müddetleri dolan şüpheliler Kezban Turhan, eşi Veysel Turhan ve kardeşi Kemal Biçe, Denizli Emniyet Müdürlüğündeki süreçlerinin akabinde bugün geniş güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi. Cinayeti kabul etmeyen Veysel Turhan, adliyeye götürülürken, “Sizin sorularınıza verecek cevabım yok. Cevabımı gerekli mercilere verdim. Eşimi ölene kadar seveceğim. Evlendiğim için de hiç pişman da değilim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu