Ekonomi

‘Kadınlar Günü’ için hazırlanan çiçekler

Denizli’de Kadınlar Günü öncesi çiçekçilerde başlayan yoğun çalışma devam ediyor. Hemşehrileri için çiçek yetiştiren kadın yapımcı, bakımda dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi birçok kişi hediye arayışına girdi. Kadınların mutluluğunu düşünenler genellikle özel günlerde en çok tercih edilen çiçeklere yönelirler. Kadınlar Günü’ne bir gün kala hem üreticiler hem de çiçekçiler hazırlıklarını tamamladı. Kadınlar Günü’nde en çok talep edilen çiçekler karanfil ve çuha çiçeği oldu. Çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren çiçekçiler, baharın yanı sıra özel günlerle birlikte çiçeğe olan ilginin de arttığına dikkat çekti. Çiçeklerin sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesinde düzenli bakımın değerli olduğunu belirten satıcılar, vatandaşların her bitki hakkında bilgilendirilmesi gerektiğine de dikkat çekti.

“Müşteri sayımız yüzde 100 arttı”

Kadınlar Günü öncesi satışlarda hareketlilik olduğunu ve bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte hareketlendiğini belirten Şükrü Turhan, “Artık baharla birlikte yeni bir dönem başladı. Farklı yörelerden bulunabilecek güzel ve kaliteli çiçekleri getirdik. her bütçeye uygun çiçeklerdir.Şu an için daha çok karanfil ve çuha çiçeği tercih edilmektedir.Ayrıca çok narin ve bakımı kolaydır.Gerçekten halkımıza pek çok hoşluk anlamında hitap etmektedir.İnsanlarımız çiçekleri daha çok vererek kuruturlar. su veya daha az su.Çiçeğin gübresini ve ortamını ayarladıktan sonra rastgele bir sorun olmuyor.Şu an için müşterilerimizde yüzde 100 artış olduğunu söyleyebilirim”Bu dönemlerde tam bir çiçek büyüme dönemi oluyor ve hızlı bir hareket var. Güzel bir çiçeğe her evin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Çiçeklerin ilaçlama ve döllenme dönemlerine dikkat etmek gerekiyor”

Çiçek bakımına ve çiçek almak ve bakımını yapmak isteyenlere daha fazla özen gösterilmesi gerektiği uyarısında bulunan Şennur Dinçer, “Çiçekleri ekeriz, sonra saksıya koyarız. Bazı çiçekler saksı yerine kumda yetişir. Çiçeğin toprağı kaba kum olmalıdır.Gözleri keserken dikkat edilmelidir.Çiçeklerin ilaçlama ve döllenme devrelerine de dikkat etmek gerekir.En önemli konu sulama işlemidir.Açığa çıkan çiçekler Yetersiz veya fazla su kısa sürede hayatını kaybeder.Yapılması gereken bir diğer nokta da suyun gitmesi için saksının dibine delikler açmaktır.Bu sayede çiçeğin köklerinin çürümesi önlenebilir. , “dedi. – DENİZLİ

haber-kartal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu