Ekonomi

İstanbul’da trafikte geçirilen süre iki saate ulaşıyor!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Kurulu Başkanı Adil Karaismailoğlu, yeni kanun hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karaismailoğlu, başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerin en önemli sorunlarından birinin toplu ulaşım olduğunu, trafik sıkışıklığının azaltılmasının kaliteli, güvenli ve ekonomik toplu ulaşımla mümkün olduğunu vurguladı.

AK Partili Karaismailoğlu, Demiryolu sistemi sınırlarını yeterli kilometreye kadar uzattıktan sonra kauçuk tekerlekli araçlarla entegre bir şekilde çalıştırmanın önemine işaret ederek şunları söyledi: “Özel halka açık otobüsler, minibüsler ve taksiler, özellikle de belediyelerimiz tarafından işletilen otobüsler işletilecek. kaliteli ve güvenli bir şekilde, belirli kural ve düzenlemeler çerçevesinde hem müşteri hem de sürücü memnuniyetini sağlamaktır.” “Bunun altyapısını oluşturmak için komitemizde çalışıyoruz. Taksi, minibüs ve özel halk otobüslerinin mülkiyeti konusunda da talepler var. Yıllardır bu işi yapan vatandaşlarımızın ve esnafımızın haklarının korunması için çalışmalar devam ediyor. “

‘Esnafımız rahatlayacak’

Minibüs, otobüs ve taksilerin ticari plaka ve hat tahsisi yapılarak toplu taşıma hizmeti sağlayabileceğini anlatan Karaismailoğlu, mevcut durumda plaka sahibi esnafın yaşadığı sahiplik sorununu çözmeyi hedeflediklerini belirtti.

Karaismailoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bazı belediyelerimiz, yetkisi olmadığı halde görevi gibi çalışan araçlarımız üzerinden yeni ihale yapma girişiminde bulundu. Bu durum elbette esnafımızı tedirgin etti. Bunu düzenleyecek bir çalışma. Taksicilerimizin, minibüsçülerimizin, otobüs şoförlerimizin yaptığı işin sahiplenmesiyle alakalı. Sorunu, kaygılarını ortadan kaldıracak bir çalışma başlattık. Aslında bunu mayıs ayından önce hazırlamıştık. 14 seçim oldu ama tamamlanamadı. Burada son rötuşları yapıp hem esnafla, hem derneklerle, hem de kurumlarla birlikte çalışarak Meclis’e getirdiğimizde esnafımız rahatlayacak, kaliteli hizmet sunacak. Kaliteli bir hizmet sunacağız.”Vatandaşlarımızın memnuniyeti hizmet aldıkça artacaktır.”

Trafikte geçirilen süre artacak

Karaismailoğlu, İstanbul’daki trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmanın yolunun toplu taşıma olduğunu ve bunun raylı sistemlerle mümkün olabileceğini belirterek, “Bugün İstanbul’da ortalama yolculuk süresi 1 saat. Eğer bu yatırımları (raylı sistem) yapmazsanız, Bir yıl sonra bu 2 saate çıkacak.” Bunun geri dönüşünü düşünün, 4 saat. 4 saatini trafikte geçiren bir insanın evindeki ruh halini hayal edebiliyor musunuz? Hayatı kolaylaştırmanın, şehre konfor ve güvenlik katmanın yolu toplu ulaşımı geliştirmekten geçiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Yerel seçim öncesi Meclis’te

Adil Karaismailoğlu, toplu ulaşıma ilişkin yasal düzenlemenin Meclis’e sunulmasına ilişkin takvime değinerek, “Öneri yerel seçimlerden önce gelebilir çünkü özel taşımacılarımız ve esnafımız bekliyor. İnşallah yakın zamanda getireceğiz ve güvence altına alacağız” dedi. yaptıkları işin karşılığını almaları ve kaygılarının ortadan kalkması.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu