Haber

İsrail BM Okulunu Bombaladı, Birçok İnsanın Ölümüne Yol Açtı

İsrail ordusunun Gazze’de yerinden edilenlerin sığındığı Birleşmiş Milletler (BM) okuluna yönelik bombardımanında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Bölgedeki sağlık kaynakları, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) kapsamındaki El Fahura Okulunu bombaladığını belirtti. birçok insanın sığındığı yer.

İsrail baskınında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirilirken, okul koridorlarına bırakılan cesetlerin kaldırılmasında büyük zorluklar yaşandığı bildirildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fahura Okulu’nun bombalanmasının İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamların sonuncusu olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nde Filistinli sivillere karşı defalarca işlediği toplu katliamları en güçlü ifadelerle kınıyoruz.” İfadesi yer aldı.

“İsrail’in Filistinli sivillere karşı ilan ettiği savaş, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Filistin varlığını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.” Açıklamada son saldırının da bunun kanıtı olduğu belirtildi.

Açıklamada, “İşgalci devletin UNRWA okulunu hedef alan bu katliamı, uluslararası toplum ve BM için yeni bir aşağılamadır ve sivillerin korunmasına yönelik tüm etkisiz uluslararası talepleri küçümsemektedir.” değerlendirme yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu