Yaşam

İstanbul Teknik Üniversitesi: İTÜ ve Türkiye Tasarım Vakfı’ndan: ‘’Stratejik Tasarım ve Yönetim’’ Eğitimi

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’nın birlikte hazırladığı Stratejik Tasarım ve İdare eğitimi 26 Kasım’da başlıyor. 8 hafta sürecek eğitim, Ocak 2023 sonuna kadar hafta sonları hibrit olarak gerçekleşecek.

Türkiye Tasarım Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle; Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Hoş Sanatlar Fakültelerinin dizaynla ilgili kısımlarından mezunlara yönelik hazırladığı Stratejik Tasarım ve İdare eğitimlerine 26 Kasım’da başlıyor. Yüzde 70 devam şartını sağlayan ve program sonunda proje teslimi yapıp başarılı olanlara, İstanbul Teknik Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi tarafından sertifika; devam şartını sağlayan lakin muvaffakiyet şartını sağlayamayan iştirakçilere ise iştirak evrakı verilecek. Hafta sonları hibrit yapılacak program, Ocak 2023 sonuna kadar devam edecek.

Program ile tasarımcıların iş idaresiyle ve iş dünyasıyla ilgili temel kavramlar ve teknikler konusunda bilgi sahibi olmaları, bu kavram ve tekniklerin iş dünyasında nasıl uygulandığı ve dizaynın katma bedelinin görünürlüğü konusunda tecrübe kazanmaları amaçlanıyor. Kurum kültüründe farklı düzey ve mevzularda tasarım odaklı kanıyı kullanabilecek donanımı sağlayan program, inovasyon ve strateji üzere çok boyutlu husus ve süreçler içinde yer alabilecek, multidisipliner yaklaşımla çalışacak, aktüel sorunların tahlillerini sorgulayan, kritik düşünebilme kabiliyetine sahip, iş birliğine açık ve süreç idaresini üstlenebilecek profesyoneller için gerekli bakış açısı ve yetkinliklerin bir ortaya getirilmesini hedefliyor.

8 hafta sürecek ve Mikro Design MBA programı özelliklerine sahip olan eğitim, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım ve İşletme Yüksek Lisans programının öne çıkan derslerini ve iş dünyasından bireylerin deneyime dayanan uzmanlıklarını içeriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu