Haber

Hiranur Vakfı Skandalında Karar Zamanı

Kadir Willed, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel’in 6 yaşındaki bir çocuğun evliliğine ilişkin yargılandığı davada yarın karar bekleniyor.

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahlı nikah kıydığı tezi tepkilere yol açtı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Kadir Willeli, “çocuğa yönelik cinsel istismar” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 30 yıldan az olmamak üzere, baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatima Gümüşel hakkında 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası verildi. yıl “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” hatasından. talep edilmişti.

30 Ocak’ta görülen ilk duruşmada mahkeme yayın yasağı ve zımni karar verdi. 27 Şubat’ta görülen ikinci duruşmada Cumhuriyet Savcısı, vakıfla ilgili mütalaasını açıklayarak sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Tutuklu Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir Wishli ile anneleri Fatima Gümüşel’in tutuksuz yargılanması, savcının 5 Haziran’da izin alması ve yerine geçici savcının gelmesi nedeniyle ertelendi. Duruşmanın 4. oturumu yarın saat 9.30’da başlayacak. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada yarın karar bekleniyor.

azdavay-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu