Haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye-İngiltere anlaşmasını eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İngiltere, Türkiye ile ‘insan kaçakçılığı yapan şebekelerin önlenmesi ve çökertilmesi’ odaklı anlaşma yapıldığını duyurdu… Şimdiye kadar bir açıklama yapılmadı… Neler olduğunu öğreniyoruz. Yabancılardan yapıldı Soru: Türkiye’yi kim yönetiyor?

Önceki gün İngiliz basını Türkiye ile İngiltere arasında anlaşma yapıldığını duyurmuştu. Habere göre, “insan kaçakçılığı şebekelerinin önlenmesi ve çökertilmesi” odaklı koordineli faaliyetler yürütüleceği belirtildi. Anlaşma ile Türkiye’de yasa dışı göçle mücadeleye yönelik İngiltere’nin de desteklediği polis teşkilatı bünyesinde ‘mükemmeliyet merkezi’ olarak tanımlanan bir birim kurulduğu belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

İngiltere, Türkiye ile ‘insan kaçakçılığı şebekelerini önleme ve çökertme’ odaklı bir anlaşma yapıldığını duyurdu. Ayrıca anlaşma ile Türkiye’de polis teşkilatı bünyesinde İngiltere’nin desteklediği ‘yasadışı göçle hedefli çaba’ birimi kurulduğu ve bu birime ‘mükemmeliyet merkezi’ denildiği belirtiliyor.

İngiltere’nin Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Robert Jenrick, geçtiğimiz ay Türkiye’ye yaptığı ziyarette Kapıkule’de incelemelerde bulundu. Jenrick, bugün yaptığı açıklamada Türkiye-İngiltere iştirakinin mali takviyeleri de içerdiğini söyledi ancak herhangi bir önlem vermedi.

“Ne kadar süslü sözlerle paketlense de iç sistemimize birilerinin müdahalesidir”

“Saray ve şirketine şunu söylemek istiyorum: ‘Bu iş, her ne sebeple olursa olsun yapamayacağınız, yapamayacağınız, başarısız olacağınız bir konuda Türkiye’ye müdahale demektir. birinin iç sistemimize müdahalesi.’

Hem anlaşmanın hem de bizde kurulacak Mükemmeliyet Merkezi’nin Türkiye Cumhuriyeti tarafından değil İngiltere tarafından duyurulması son derece vahim ve zahmetlidir.

“YABANCILARDAN OLDUĞUNU ÖĞRENDİK. SORU: TÜRKİYE’Yİ KİM YÖNETİYOR”

Bunu takiben Türkiye-İngiltere ortasında AB ile benzer bir geri kabul anlaşması yapılacağı İngiliz basınında da yazılıyor. Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Londra Büyükelçiliği ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitelerinde bu konu ile ilgili bir açıklama yok… Yapılanları öğreniyoruz. yabancılardan yapılmıştır. Soru: Türkiye’yi kim yönetiyor?

ardesenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu