Haber

Başkan Büyükkılıç Tomarza’daki Pazar Yerini Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; Tomarza ilçesindeki pazar yerini gezerek alışveriş yapanlar ve pazarcılarla sohbet etti. Önder Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve çevre düzenlemesi yapılan Kız Öğrenci Yurdu’nda da incelemelerde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, Tomarza ilçesindeki pazar yerini ziyaret etti. Büyükkılıç, alışveriş yapan pazarcılar ve vatandaşlarla bir araya geldi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, talep ve teklifleri yerinde dinledi. Markette alışveriş yapan ve karşılaştığı çocuklarla yakından ilgilenen Büyükkılıç, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı. Ayrıca Önder Büyükkılıç, pazar yerinde vatandaşlara ve esnafa simit, kete ve karpuz ikram etti. Pazarcılar ve ilçe sakinleri de Başkan Büyükkılıç’a Tomarza’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza ilçesinde belediye ve hayırseverlerin iş birliğiyle inşa edilen Tomarza Meslek Yüksekokulu 103 kişilik Kız Öğrenci Yurdu’nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç, ülkedeki personele çalışmalarında kolaylıklar dileyerek yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin çevre düzenlemesi yaptığını belirten Büyükkılıç, şunları söyledi; “Büyükşehir Belediyesi olarak çevre düzenleme çalışmalarını yürüttüğümüz hayırseverimiz tarafından yaptırılan 103 öğrenci kapasiteli kız yurdunda çalışmalarda sona gelindi. Projesini yaptırdığımız öğrenci yurdumuz Tomarza’ya hayırlı olsun. Yeni eğitim sezonuna hazırlanacağız” dedi.

Büyükkılıç, öğrencilerin güvenli, temiz ve aydınlık bir ortamda eğitim aldıklarında dua edeceklerini ifade ederek, bu yurdu inşa eden hayırseverlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Büyükkılıç’a, gezileri ve incelemelerinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen ile daire başkanları ve genel müdürler eşlik etti. – KAYSERİ

habereskipazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu