Haber

Anadolu Üniversitesi Öğrencileri İsrail’in Filistin’e Saldırısını Protesto Etti

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi öğrenci kulüplerinin temsilcileri İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi’nde kulüp temsilcileri adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan öğrenci Hilal Aydın, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail’in kurulduğu günden bu yana izlediği işgal politikası her geçen gün daha büyük katliamlara yol açmaktadır. Filistinliler açık hava cezaevlerinde yaşamak zorunda bırakılmakta ve en temel ihtiyaçlarına dahi ulaşamamaktadır. Ne yazık ki bu hukuk dışı ve insanlık dışı uygulamalar giderek daha büyük bir yıkıma dönüşmektedir. Son günlerde yaşanan yoğun saldırılarla soykırım. Yüzyıllardır farklı şeyler yaşanıyor. Her din ve kültürden insanın barış ve huzur içinde yaşadığı Filistin’de barışın yeniden tesis edilebilmesi için İsrail’in vahşi katliamlarına son vermesi gerekiyor. Desteğimizi ifade ediyoruz. Filistin halkının onurlu mücadelesi için, hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet diliyoruz.” ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu