Haber

17 Yaşındaki Kızının Fotoğrafını ‘Satılık’ İlanıyla Paylaşan ‘Baba’ Canlı Yayında Kızına da Fiyat Verdi

Kütahya’nın Simav ilçesinde yaşayan ve 4 yıl önce kızı DK’nin (17) fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan ve “Bu kız satılık” yazan baba YD’nin canlı yayındaki görüntüleri Geçen yıl sosyal medya hesabında kızına 250 lira fiyat verildiği ortaya çıktı. Görüntülerde YD’nin “250 kayme benim kızım” dediği görüldü.

Konya’da yaşarken tanışan OK (17) ile DK, ailelerinin onayıyla 3 Ağustos’ta resmi nikah kıydı. Çift, damadın memleketi Balıkesir’in Susurluk ilçesinde 19-21 Ekim tarihleri ​​arasında 3 gün 3 gece sürecek düğün hazırlıklarına başladı.

Damat tarafı bu süreçte kızın babasına 250 bin lira başlık parası verdi. Aileler 19 Ekim’de Susurluk’ta bir araya geldi. İddiaya göre, düğünün ikinci gününde kız tarafı, takı töreni sonrasında yakınlarının öldüğünü ve Konya’ya dönmek istediğini söyledi. Kız tarafının aceleci tavrından şüphelenen damat ailesi, gelinin mücevherlerini bıraktıktan sonra Konya’ya gitmesini istedi. Taraflar arasında kavga çıktı. Damadın ailesi düğünde giyilen altınların bir kısmını geri aldı, bir kısmı da gelinin üzerinde kaldı.

Düğünden ayrılarak ailesiyle birlikte Susurluk’taki akrabalarının yanına giden gelin DK, bir gün sonra eşi OK’in yanına dönerek, ailesinin kendisini daha önce başkalarıyla evlendirerek kendisini dolandırdığını ve şikayette bulunacağını söyledi.

Damadın ailesiyle birlikte Susurluk İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden DK, orada ifadesini değiştirerek silah zoruyla tutulduğunu ve dövüldüğünü söyleyerek, eşi ve ailesi hakkında suç duyurusunda bulundu. DK, polisteki ifadesinin ardından ailesiyle birlikte Konya’ya döndü. Damat tarafı da başlık parası, düğün masrafları ve takı masrafları nedeniyle 1 milyon lira kaybettiklerini belirterek, avukatları Hakan Gündoğdu aracılığıyla ‘yağma’ suçundan savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gelin DK’nin ailesinin, düğündeki takıları alıp kaçmak için kendisini evlenmeye zorladığı, daha önce de bu şekilde başka biriyle evlendirildikleri, ablası İ.D. ayrıca 3 kez evlendi ve düğün sırasında takılarla birlikte kaçırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, gelin DK’nin babası YD’nin henüz 13 yaşında olan kızının fotoğrafını 2019 yılında sosyal medya hesabından “Bu kız satılık” mesajıyla paylaştığı ortaya çıktı. Hakkındaki suçlamaları reddeden YD, kızının fotoğrafını sosyal medyada şaka amaçlı paylaştığını söylerken, DK ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından devlet koruması altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, YD’nin 27 Temmuz 2022’de sosyal medya hesabından açtığı canlı yayında kızı için fiyat verdiği görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde, ailesiyle pikniğe giden YD’nin, mangal yapan kızı DK’yi gösterip, “Aman kızım 250 kayme kızım. Mangalı güzel pişiriyor, 250 kayme” dediği görüldü. canlı yayında. Barbeküde bulunan DK’nin, babasının sözlerinin ardından cep telefonu kamerasına baktığı anlar olay yerine yansıdı.

siverek-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu