Teknoloji

Yeni Spider-Man 2 Detayları Gelmeye Devam Ediyor

PlayStation Showcase 2023’ten Sonra yeni Spider-Man 2 detayları gelmeye devam ediyor. Kreatif direktör Bryan Intihar ile Eurogamer ve Famitsu’nun ayrı ayrı yaptığı röportajla oyun hakkında yeni bilgiler ekledik. Hem haritanın boyutu hem de karakterlerin ortasındaki geçiş sistemi ile ilgili detaylar haberimizde.


İlginizi çekebilir:  Spider-Man 2 Oynanış Videosu


Marvel’s Spider-Man 2, 2021’de PlayStation Showcase sırasında duyurulmasından neredeyse iki yıl sonra yeni bir sunumla geri döndü. On dakikalık oynanış gösteriminin yanı sıra Kraven karakterinin de görüldüğü büyük PlayStation sunumunun ardından oyunla ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Yeni Örümcek Adam 2 Detayları: Harita Boyutu ve Çapraz Karakterler

Öncelikle kreatif direktör Bryan Intihar, Famitsu sitesine verdiği bir röportajda devam oyununun haritasının Marvel’s Spider-Man ve bağımsız genişleme paketi Miles Morales oyunlarındaki haritadan çok daha büyük olacağını söyledi. Öyle ki Queens Brooklyn semtleri de eklendi. Daha küçük ve daha fazla konut olmasına rağmen, Manhattan’a kıyasla farklı bir büyüleri vardı. Ayrıca daha önce görmediğimiz durumlar da olacak. Örneğin girdiğimiz çatışmalarda bölgelerin ortasından geçtiğimiz anlar olurdu.

Röportajın ilerleyen kısımlarında her iki karakterin de yeni yetenekleri ile haritadaki yolculuğumuzun daha hızlı gelişeceği de söylendi.

Eurogamer’in kreatif direktörü Bryan Intihar ile yaptığı röportajda karakterlerin ortasındaki geçiş sisteminin nasıl çalıştığından bahsetti. Ancak bu geçişi free roaming sırasında script görevi yapmıyorken yapabiliyoruz. Intihar, görev sırasında uygun karakterin bizim seçimimize bırakılmadan oyun tarafından otomatik olarak verileceğini, böylece ilerlemenin kesintiye uğramayacağını söylüyor. Görev bittikten sonra haritada dolaşmak istersek Grand Theft Auto 5 oyunundaki gibi iki karakter arasında dilediğimiz gibi geçiş yaparak Miles Morales veya Peter Parker ile devam edebileceğiz.

Kreatif direktör Bryan Intihar, Marvel’s Spider-Man 2’nin ana karakterlerimizin her birine özgü yan görevlere de sahip olacağını söylüyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu yan görevlerde de Morales ve Parker arasında geçiş yapmak mümkün olmayacak.

haber-duragan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu