Teknoloji

Twitter Kısıtlı Paylaşımlarda Önemli Gelişme!

Ünlü sosyal medya platformu Twitter, erişimi kısıtlanan gönderiler için yeni bir özelliği hayata geçirdi. Detaylar haberde.

Twitter’da yeni özellik: Bırakılan gönderiler için etiketler!

Twitter, erişimi azaltılan ve normalden az görüntülenen paylaşımlar için yeni bir özellik duyurdu. Dev, platform daha önce yalnızca devre dışı olarak bildirilen gönderiler için yeni bir etiket sistemi uyguladı

Gönderilen gönderiler etiketlerle gösterilecek

Geçmişte şiddet ya da nefret söylemi gibi nedenlerle spam olan gönderileri platformdan kaldıran ya da sebepsiz yere sitede tutan şirket, yeni etiketleme sistemiyle bu durumu daha şeffaf hale getirecek.

Etiketler, onları paylaşan ve görüntüleyen kullanıcılara görünür olacaktır.

Yapılan duyurulara göre etiketler hem gönderiyi paylaşan kişiler hem de gönderiyi görüntüleyen kullanıcılar tarafından görülebilecek.

Ancak şirket, erişimi kısıtlanan paylaşımlar için bir madde daha ekleyecek. Makalenin anlamı şudur:

Görünürlük sonlandırıldı: Bu Tweet, Twitter’ın nefret dolu davranış kurallarını ihlal edebilir.

Şirket tarafından geçen hafta yayınlanan resmi açıklamanın tamamı şu şekilde:

Twitter 2.0’daki misyonumuz, genel sohbeti desteklemek ve korumaktır. Twitter kullanıcılarının sansür korkusu olmadan görüş ve düşüncelerini ifade etme hakları olduğuna inanıyoruz. Platformumuzdaki kullanıcıları Kurallarımızı ihlal eden içerikten korumanın da bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.

Bu inançlar, uygulama ideolojimiz olan ve politikalarımızı ihlal eden Tweetlere erişimi kısıtlamak ve içeriği daha az keşfedilebilir kılmak anlamına gelen Erişim Özgürlüğü’nün değil, İfade Özgürlüğünün temelini oluşturur. Bugün, politika uygulama yaklaşımımızda bu ideolojiyi şeffaflık taahhüdümüzle daha uygun bir şekilde uyumlu hale getiren bir güncellemeyi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Görünürlük filtrelemesi olarak da bilinen Tweetlere erişimi kısıtlamak, içerik denetlemeye yönelik ikili “açma ve kaldırma” yaklaşımının ötesine geçmemizi sağlayan mevcut uygulama adımlarımızdan biridir. Ancak diğer sosyal platformlarda olduğu gibi geçmişte bu hareketi gerçekleştirirken şeffaf değildik. Yakında başlayarak, politikalarımızı potansiyel olarak ihlal ettiği belirlenen Tweetlere, görünürlüklerini sınırladığımızı bildiren herkesin görebileceği hashtag’ler ekleyeceğiz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu