Haber

Tahliye olan Kocagöz’den ‘güvencinli’ mesaj: Özgürlük öyle kıymetli ki…

ANTALYA – Antalya’da Ramazan Bayramı’nda yaşanan teleferik kazasıyla ilgili davada, geçmişteki ANET A.Ş. genel müdürlüğü görevi dolayısıyla tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nden tahliye edildikten sonra ilk iş olarak belediyeye gitti.

Belediye önündeki programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya milletvekilleri Mustafa Erdem, Cavit Arı, Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe belediye başkanları, partililer ve Kepez halkı katıldı.

MESUT KOCAGÖZ BASKILI TİŞÖRTLER

“Mesut Kocagöz yalnız değildir” yazılı pankartların asıldığı, kalabalığın Mesut Kocagöz baskılı tişörtler giydiği ve ellerinde bayraklar taşıdığı belediye önünde “Sarı saçlım mavi gözlüm” türküsü çalındı.

‘ÖZGÜR BIRAKALIM’ DİYEREK UÇURDU

Yaklaşık 2 ay süren tutukluluk sürecinin ardından Antalyalılarla bir araya gelen Kocagöz, “Özgürlük o kadar kıymetli ki hava gibi, su gibi. Özgür bırakalım” diyerek elindeki güvercini gökyüzüne saldı. Belediye bahçesinde toplanan kalabalığa seslenen başkan Kocagöz, “Değerli dostlarım tam 57 gündür aranızda yoktum. Hakim bey ülkede adalet olduğunu gösterdi. Kazadan sonra saatlerce kriz yönettik. Belki orada olmasam akıllarına gelmeyecektim. İşte geldim. Hiç kimseyi incitmeden geldim. Ne ezen ne ezilen hakça bir düzen için geldim” diye konuştu.

‘ŞİMDİ LAYIK OLDUĞU YERDE’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek de “Seçimlerde birinci çıkan başkanımız şimdi layık olduğu yerde. Gözün aydın olsun Antalya. Bugün burada Mesut Başkan ile buluştuysak Döşemealtı’nda cezaevi önünde nöbet tutan siz Kepezlilere şükran borçluyuz” dedi.

‘HAK YERİNİ BULDU, YENİDEN İŞ BAŞINDA’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise Mesut Kocagöz’ün yarından itibaren belediye meclisinde yerini alacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bugünkü tutuksuz yargılanma kararıyla adaletin yerini bulduğunu söyledi. Böcek, “Hak yerini buldu. Mesut Kocagöz yeniden görevinin başında” dedi.

Konuşmaların ardından davayı takip eden heyetle birlikte makam odasında görüşme yapan Mesut Kocagöz, başkanlığa yeniden döndüğü için kendisini tebrik edenlerle fotoğraf çektirdi.

haberayancik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu