Haber

Rusya Dışişleri Bakanlığı: Dünya Ticaret Örgütü’nden ayrılmak gündemimizde yok

MOSKOVA, 27 Mart (Xinhua) — Rusya Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İşbirliği Departmanı Başkanı Dmitry Birichevsky, bazı ülkelerin Moskova’yı “zorla ortadan kaldırma” çabalarına rağmen, Rusya’nın Dünya Ticaret Örgütü’nden (DTÖ) ayrılma planı yok.

Birichevsky, Pazartesi günü RIA Novosti’de yayınlanan bir röportajda, “DTÖ’ye tam üyeliğin maliyet-fayda dengesini dikkate alarak, çok taraflı ticarete katılım için tüm seçenekleri değerlendiriyoruz.” dedi. sözlerini kullandı.

Birichevsky, “Aynı zamanda, eşit ve karşılıklı çıkarlar temelinde işbirliği yapmaya hazır gelişmekte olan ülkelerle istikrarlı ilişkiler sürdürmek amacıyla örgütte tam üye kalma zemini olduğu gerçeğinden hareket ediyoruz.” dedi. .

Bölüm Başkanı, DTÖ’nün Rusya’ya karşı düşmanca davranışlarda bulunmayan ülkelerle ticari ve ekonomik bağlar kurdukları yeri doldurulamaz bir küresel platform olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “Asyalı, Orta Doğulu, Afrikalı ve Latin Amerikalı ortaklarımızla ve bu bölgelerden benzer düşünen insanlarla etkileşime özel önem veriyoruz. Onlarla etkileşim de daha aktif ve çeşitli hale geliyor.” söz konusu.

DTÖ kurallarının Avrasya Ekonomik Birliği’nin işleyişinde de esas olduğunu belirten Birichevsky, örgüt üyesi Rusya’nın DTÖ kurallarına uymakla yükümlü olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu