Ekonomi

Primo Water hisseleri ilk çeyrekteki artışla değer kazandı

TAMPA, Fla. – Sürdürülebilir içme suyu çözümlerinde Kuzey Amerika lideri olan Primo Water Corporation (NYSE: PRMW), düzeltilmiş EPS için analist beklentilerini kaçıran ancak gelir tahminlerini aşan ilk çeyrek kazançlarını bildirdi.

Şirket, 0,14 $’lık konsensüs tahmininin altında kalan 0,12 $’lık 1. Çeyrek düzeltilmiş EPS açıkladı. Bununla birlikte, çeyrek geliri 452 milyon $ gibi güçlü bir seviyede gerçekleşerek analistlerin 438,99 milyon $’lık tahminini aştı.

Kazanç açıklamasının ardından şirketin hisseleri %3,3 yükseldi.

Primo Water ileriye dönük olarak, 2024 yılının tamamı için mali beklentilerini açıkladı ve gelirlerin 1,855 ila 1,885 milyar dolar aralığında olacağını öngördü. Bu beklentinin orta noktası olan 1,87 milyar dolar, analist konsensüsü olan 1,86 milyar doların biraz üzerinde. İkinci çeyrek için şirket 472 ila 482 milyon dolar arasında gelir beklerken, orta nokta 477 milyon dolar ile 476,1 milyon dolarlık konsensüs tahmininin biraz üzerinde.

Şirketin CEO’su sonuçlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, yinelenen gelir modellerinin gücünü ve sürdürülebilir hidrasyon çözümlerine yönelik devam eden tüketici talebini vurguladı. Bu yaklaşım, kazanç açıklaması sonrası olumlu hisse senedi hareketine de yansıdığı gibi, piyasada iyi yankı bulmuş görünüyor.

Primo Water’ın sürdürülebilirlik ve tüketicinin korunmasına olan bağlılığı, Kuzey Amerika’daki Uluslararası Şişelenmiş Su Birliği (IBWA) ile olan ortaklığıyla vurgulanmakta ve güvenlik ve düzenleyici standartlara sıkı sıkıya bağlı kalınmasını sağlamaktadır. Şirketin bu çeyrekteki performansı, müşteri tabanını büyütme ve hissedar değerini artırırken çevre yönetimine odaklanmayı sürdürme becerisini göstermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu