Haber

Power Union Kooperatifi ile MİGROS İşbirliği İçin İmza Atıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarım Kooperatifleri Kooperatifi öncülüğünde kurulan Migros Ticaret A.Ş. ile Migros mağazalarında kooperatif eserlerin satışı konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. Bu sayede Muğla’da üretilen eserlerin daha geniş bir pazara ulaşması sağlanacaktır.

Muğla ili uçlarında faaliyet gösteren tarım kooperatiflerinin ortaya çıkmasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla Tarım Kooperatifi Kooperatifi. ve Migros Ticaret A.Ş. şirketi, kooperatif eserlerinin Migros mağazalarında satışı için anlaşma imzaladı. Böylelikle Muğla’da üretilen kooperatif çalışmaları Migros aracılığıyla daha geniş kitlelere daha uygun fiyatlarla ulaştırılacak.

Kooperatif Lideri Fatih Öztürk; “Migros sayesinde Muğla ürünlerini geniş kitlelere ulaştıracağız.”

Muğla Tarımsal İşbirliği Kooperatifi Başkanı Fatih Öztürk, “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde kurduğumuz Muğla Tarımsal Güç Birliği ile çok önemli bir projeye daha imza attık. Türkiye’nin en önemli market zincirlerinden Migros ile sözleşme imzaladık. Migros sayesinde Muğla’nın ürünlerini geniş kitlelerle buluşturacağız. Hem üreticiler hem de kooperatiflerimiz kazanacak. Tüketici de kaliteli ürüne daha uygun fiyata ulaşacaktır. Muğla’mız için üretmeye, üreticimize ve Muğla’ya kazanç sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Gürün; “Muğla Tarım Gücü Birliğimiz, üreticilerimizden aldığı güçle yoluna emin adımlarla devam etmektedir.”

Muğla Tarımsal İşbirliği Kooperatifi’nin ortasında MİGROS yöneticileriyle imzaladıkları anlaşmanın tarımsal üretimde hedefledikleri büyük adımlardan biri olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da ortaya koydukları modelle; hem üretici hem de tüketici kazanacak. Önder Gürün; “Ülkemizin en değerli market zincirlerinden MİGROS ile Muğla Tarım Kooperatiflerimiz arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Tarımsal üretimde en başından beri amacımız, Muğla’nın bereketli topraklarında üretilen değerli ve kaliteli eserleri tüm vatandaşlarımıza ulaştırmak, üreticimize alnının karşılığını almaktı. Bu iş birliği ile bu hedefe doğru büyük bir adım atmış olduk. Muğla’mızın kaliteli eserleri artık MİGROS raflarında yerini alacak, üreticilerimiz kazanacak, tüketiciler bu eserlere her yerden ulaşabilecek. Muğla Tarım Kuvvetleri Birliği, üreticilerimizden aldığı güçle yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Tarımda üretmeye ve kooperatiflerimizle bu yolda yürümeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

niksar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu