Haber

Polonya’da 450 kişinin toplu mezarı bulundu! Başlarını bacaklarının arasına gömdüler.

Polonya’da bir yol çalışması sırasında, ‘vampir’ olduğuna inanılan 400’den fazla kişinin iskeletlerini içeren bir toplu mezar bulundu.

BAŞLARI BACAKLARININ ORTASINDA YERLEŞMİŞTİR

Kuzeydoğudaki Luzino köyündeki bu ürkütücü keşifte, 450’den fazla iskeletten bazılarının başları kesildi, başları bacaklarının arasına yerleştirildi ve ağızlarına bir bozuk para sokuldu.

HEDEF ‘VAMPİR LANETİNİ’ KALDIRMAK

Bu ritüel, 19. yüzyılda bu bölgede ‘vampir lanetini’ kaldırmak için uygulandı. Arkeolog Maciej Stromski, bu uygulamanın ölülerin mezarlarından geri döneceği inancını engellemek için yapıldığını belirtti.

ÖLEN KİŞİNİN KAFASI KESİLDİ VE BACAKLARININ ORTASINDAN DÖKÜLDÜ

Ayrıca, cenazeden kısa bir süre sonra bir aile üyesi ölürse, ölen kişinin bir vampir olabileceğine dair inançlar ortaya çıktı. Bu durumda merhumun mezarı açılmış, başı kesilmiş ve bacaklarının ortasına yerleştirilmiştir. Araştırmacılar ayrıca iskeletlerin yüzde 30’unun yanında tuğla bulduklarını ve bunun bir ritüel olarak uygulandığını kaydetti.

BEZEN KAFATASINA METAL ÇUBUKLAR VEYA ÇİVİLER TAKILIR

Bu vampir inanışları, insanların ölülerin bir kısmının kan emici canavarlar olarak mezarlarından dirileceği ve yaşayanları korkutacağı yönündeki endişelerini yansıtıyor. Ölülerin mezarlarından dönmelerini önlemek için ölülerin kafataslarına metal çubuklar veya çiviler çakıldığına dair kanıtlar da bu bölgede yaygındır.

yahyali-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu