Haber

Özel’den Erdoğan’a şeriat yanıtı: Uygulanırsa parmağınız kalmayacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Manisa Aday Tanıtma Törenine katıldı. Burada konuşan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün yaptığı “şeriat” açıklamasına ilişkin, “Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin olduğu yerde Recep Tayyip Erdoğan’ın suni gündemlerine uymayacağız.”

Erdoğan’a, “Şeriat tartışmalarıyla bu ülkeye ne getirdiniz?” diye seslenen Özel, “Şeriat kuralları hukukun üstünde olmalıdır diyorsan iyi düşün. Şeriat kurallarına göre hırsızlığın, yalan söylemenin cezasını biliyorsun.” . Bu kurallar uygulanırsa ne parmağınız kalır, ne de diliniz.”

Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

TÜRKİYE’NİN MUTFAK YANGININI KONUŞMASINI İSTİYORLAR: Benim için çok anlamlı bir gün. Hiçbir çıkar gözetmeden Türkiye’deki yürüyüşümüze destek veren yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Girmediğim sokağı olmayan bir şehirdeyim. Yusuf Atılgan’ın Anayurt Oteli’ni yazdığı yerdeyim. Bugün hepimiz kalıpları kıran bir yürüyüş içerisindeyiz. Manisa’da insanlar nasıl gülümsüyor? Yoksullara, yoksullara, işsizlere nasıl sahip çıkabiliriz peşindeyiz. Ancak bazıları başka şeyler hakkında konuşmak istiyor. Bizi hedef alıp saldırtıyorlar, hiçbir şey olmasa da yeni tartışmalar başlatmak istiyorlar. Şeriat tartışmasını gündeme getiriyor. Türkiye’nin bunu konuşmasını istiyorlar ama mutfaktaki yangını değil. Şeriat tartışmasından bu ülkeye ne kazanacaksınız? Bu ülkeyi bölerek ne kazanacaksınız? Şeriat kuralları hukukun üstünde olmalıdır diyorsanız iyi düşünün. Şeriata göre hırsızlığın ve yalanın cezasını biliyorsunuz. Bu kurallar uygulanırsa ne parmağınız kalır ne de diliniz.

SAHAP GİDERLERİ HAFİZE’YE, HAFİZE GİDERLERİ DİĞERİNE GELİR : Bildiğiniz gibi ülke çok kötü yönetiliyor. Ülkenin en büyük sorunu enflasyon ve yüksek hayat pahalılığıdır. TCMB, fiyat istikrarının sağlanmasından ve enflasyonla mücadeleden sorumludur. Politikaların uygulanmasında bağımsız olacaktır. Kanun böyle yazmış. Dün gece TCMB Başkanı Gaye tek başına istifa etti. Beş yılda beşinci lider. 9 ay sonra onu işten çıkardılar. Genç, eğitimli bir kadın işe geldi ve bu kadınla ilgilenmeye başladı. Onu istifaya zorladılar. Sonunda istifa etti ve yerine başkası atandı. Şahap harcarsa Hafize gelir, Hafize harcarsa diğeri gelir.

BİR İTTİFAK KURMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPTIK: Listelerimiz mükemmel olmayabilir ama değişime olan inancımızla bu parti değişecek, gençleşecek ve iktidara gelecektir. Söz veriyorum. Yeni bir yoldayız, bu yol saf bir yoldur. Ülkenin kaderini değiştirmek, birlikte refaha kavuşmak, yoksulluğu sona erdirmek için birlikte yürüyeceğiz. 31 Mart seçimleri bu milletin iktidara sarı kart göstereceği seçimlerdir. CHP’yi yalnızlaştırmaya, şeytanlaştırmaya çalışıyorlar. İttifak oluşturmak için her şeyi yaptık ama saygın ortaklarımız çeşitli nedenlerle bunu reddetti. Bu ittifakın Ankara’da kurulmasını çok isterdim ama olmadı. Sana saygı duyuyorum. Bu ittifakı bir CHP’li kuramazsa on bin CHP’li kurar.

CHP’nin tanıttığı Manisa adayları şöyle:

Manisa Büyükşehir Belediyesi:Ferdi Zeyrek
Ahmetli:Fuat Mintaş
Akhisar:Besim Dutlulu
Alaşehir:Ahmet Öküzcüoğlu
Demirci:Şerif Akmeşe
Gölmarmara:Cem Aykan
Gördes:İbrahim Buke
Kırkağaç:Üstün Dönmez
Köprübaşı:Fatih Taşlı
Kula:Hikmet Dönmez
Salihli:Mazlum Nurlu
Saruhanlı:Zeki Bilgin
Sarıgöl:Tahsin Akdeniz
Selendi:Cemil Kurt
Soma:Sercan Okur
Prensler:Gülşah Durbay
Turgutlu:Çetin Akın
Yunus Emre: Semih Balaban

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu