Ekonomi

Öğrenci ve velilerin dikkatine, müfredat değişiyor: ‘Daha az bilgi’ olacak, beceri eğitimleri geliyor

Eğitim Bakanlığıyeni MüfredatKonuyla ilgili araştırmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı müfredat değişikliği Bununla ilgili bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredatının ne zaman açıklanacağı sorusu da yanıt bekleyen sorulardan biri haline geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredat hakkında hazırlıkların tamamlandığını duyurdu. Tekin, “Yeni müfredatımız hazır, yakında açıklayacağız. “İçerik sadeleştirilecek ancak ders saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak.” ifadelerine yer verdi. Tekin, yeni müfredatınızgelecek eğitimokul öncesi 1., 5. ve 9. sınıflarAyrıca hayata geçirileceğini de belirtti.

Milyonlarca öğrenci ve veli “Yeni müfredat nasıl olacak? Yeni müfredatta neler yer alıyor? Hangi konular var, yeni müfredat hangi derslerde ne zaman uygulanacak?”Sorularının cevabını ararken bazı detaylar netleşti.

ATV Haber’de yer alan habere göre; Müfredat değişikliğinin tamamlandığını ve yakın zamanda kamuoyuna duyurulacağını duyurdu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şu ifadeleri kullandı;

“Müfredat dediğimiz şeyin çok dinamik olması gerekiyor. Sürekli güncellenmesi gerekiyor çünkü yaşadığımız çağ çok hızlı değişiyor. Bizim bu anlamda yaptığımız şey önemli bir müfredat değişikliği. Temelinden yola çıkarak değerlerimizle inşa ediliyor. Paradigmanın mottosu ‘iyi insan yetiştirmek’.” “Referans değerlerimiz olan yetkin insan olma vasıflarının yer aldığı, tüm yapının buna göre tasarlandığı, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine ve kapasitelerine uygun olarak tasarlanmış bir eğitim programından bahsediyoruz. sınıf düzeyinin temelidir.”

‘Daha az bilgi, daha fazla analitik düşünme’

Bakan Tekin, “Önümüzdeki günlerde seyreltmelerin fazla olduğu, ders yükünün ve içerikteki bilgi yükleme ifadelerinin büyük oranda azaltıldığı, daha az bilgi, daha fazla analitik düşünce üzerine kurulu, daha analitik düşünme üzerine kurulu bir müfredatı paylaşacağız. yorumlama ve kendini ifade etme.”dedi.

Hangi derslerde uygulanacak?

Öte yandan yeni müfredatın detayları da belli oldu. Buna göre; yeni müfredat 2024-2025 eğitim-öğretim yılından itibarenokul öncesi dönemden itibaren, 1. sınıftan, 5. sınıftan ve 9. sınıftan itibarenbaşlamak üzere uygulamaya konulacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu