Haber

Nisan Seçim Anketi Sonuçları: Sadece Bir Şirket ‘Seçim Birinci Turda Bitecek’ Dedi

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine çok az bir süre kaldı. Seçimler yaklaşırken seçmenin nabzını tutan araştırma şirketleri de anket sonuçlarını açıklamaya devam ediyor.

İşte Nisan ayında açıklanan 9 seçim anketinin sonuçları…

14 Mayıs 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kısa bir süre kala anket çalışmaları hız kazandı.

Kamuoyu araştırma şirketleri MAK, Aksoy, Artıbir, ORC, Yoylem, Optimar, Yonelem, MetroPoll ve Gezici’nin Nisan ayı anketi sonuçlarına göre; 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi sadece bir araştırma şirketinin sonuçlarında ilk ilaçla sonuçlanıyor.

Optimar, ArtıBir ve TEAM Araştırma’nın anketleri nisan ayının son günlerine denk geliyor. Optimar’a göre Erdoğan temel tıpta %48,6, Kılıçdaroğlu ise %44,1 oy alıyor.

Kılıçdaroğlu, ArtıBir ve TEAM araştırmalarında önde. Yonelem Social Research’ün Nisan ayı ortasında yaptığı ankette Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın yaklaşık 5 puan önünde.

Gezici’nin 1-2 Nisan’da yaptığı ankete göre Kemal Kılıçdaroğlu oyların yüzde 53,4’ünü alırken, Recep Tayyip Erdoğan yüzde 43,2’de kalıyor.

Muharrem İnce yüzde 2,1; Sinan Ogan oyların yüzde 1.3’ünü alıyor. Seçim ikinci türde olursa Kılıçdaroğlu yüzde 55,2 oy alırken, Erdoğan yüzde 44,8 oy alıyor.

Metropoll’ün Nisan ayı araştırmasına göre Kılıçdaoğlu yüzde 42,6; Erdoğan oyların yüzde 41,1’ini alıyor. Bu ankette İnce’nin oyu yüzde 5; Oğan’ın oyu yüzde 2.2. Ancak bu anket, kararsızlar dağıtılmadan önceki sonuçları yansıtmaktadır.

olurajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu