Haber

Kocaeli Büyükşehir’in gönüllü itfaiyecileri hazır kıta

Büyükşehir itfaiyesi, Cebeci İstekli İtfaiye Müfrezesine araç kullanımı ve materyal tanıtımı noktasında teknik eğitimler verdi

Kocaeli genelinde pek çok noktada gece gündüz hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı her geçen gün kendini yenileyerek gücüne güç katıyor. Gerek yaptığı çalışmalar gerekse verdiği eğitimlerle isminden kelam ettiren Kocaeli İtfaiyesi; donanım, ekipman ve deneyimiyle olaylara anında müdahale ederek mümkün aksiliklerin önüne geçmeyi başarıyor. Kurum içinde de daima kendini yenileyen Büyükşehir İtfaiyesi, kendisine bağlı olarak hizmet veren istekli itfaiyecilere her türlü ekipman dayanağı veriyor.

ARAÇ KULLANIMI VE MATERYAL TANITIMI
Büyükşehir, Cebeci İstekli İtfaiye Müfrezesine dayanak verdi. Bu bağlamda Büyükşehir İtfaiyesi grupları, ‘Cebeci 120’ koduyla yangın ve gibisi olaylara müdahale eden arozöz itfaiye aracının bakım ve tamirini tamamlayarak faal hale getirdi. Ayrıyeten Büyükşehir İtfaiyesinin uzman işçileri, yangında ne üzere risklerle karşılaşılabilir, yangına müdahale metotları nelerdir, söndürme teknikleri, araç gereç ve teknik kurtarma konusunda Cebeci İstekli İtfaiye Müfrezesine eğitim verdi. Eğitimde bulunan Cebeci Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, takviye ve katkılarından ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu