Haber

Kocaeli Büyükşehir’den kooperatiflere yüzde 75 hibe ile tarım desteği

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “Fikir Sizden Destek Bizden” projesi kapsamında tarımsal üretim ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunan kooperatiflere yüzde 75 hibe desteği bu yıl da devam ediyor.

Bu kapsamda kadın ve genç çiftçilere öncelik veren projeden yararlanmak isteyen üreticilerden başvurular alınmaya başlandı. Kırsalda ikamet eden vatandaşların gelir ve refah düzeyinin yükseltilmesi, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan “Fikir Sizden Destek Bizden” projesine ilginin yoğun olması bekleniyor. kadın ve genç çiftçilere öncelik vererek tarımsal işlerden daha iyi yararlanmak.

GEÇEN YIL 7 KOOPERATİFE TAKVİM VERİLDİ

Anahtar teslimi modern sera montajı, çapa makinesi, sulama sistemi, yem bitkileri, karabuğday ve sebze tohumları, fideler, arı kovanları ve ekipmanları, depolar ile tarım alet ve ekipmanları geçen yıl projeleri ile katılan ve değerleme komitesi tarafından onaylanan 7 kooperatif tarafından desteklendi. . Güçlendirmenin ardından kooperatifler sebze, meyve ve bal üretmeye başladı. Takviyeden yararlanan İzmit Dağköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yetiştirilen bezelye türü eklembacaklıların geçtiğimiz günlerde ilk hasadı yapıldı.

BAŞVURULAR 23 HAZİRAN CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR

Muhtarlık İşleri Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından “Birlikten güç doğar” ilkesiyle yürütülen proje için 2023 yılı başvuruları alınmaya başlandı. Projeden yararlanmak isteyen birlik ve kooperatiflere üye olan ve idare meclisi üyesi olan çiftçiler, İzmit Real’in otopark alanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne, yanı sıra Kocaeli Valiliği, 23 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar. Projeler, hayvancılık ve tarımsal üretim olmak üzere iki kategoride hazırlanacak.

germencikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu