Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan Yarıyıl Tatili Mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yarıyıl tatili dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Büyükakın, mesajında ​​öğrencilerin ilk dönem karnelerinin yarın alınacağını belirtti.

Mesajında ​​öğrencilere seslenen Büyükakın, “Dönem boyunca çok çalıştınız. Yarıyıl tatilini hak ettiniz. Tatilinizi ailenizle geçirip, elinizdeki olanakları kullanarak ikinci döneme daha hazır olacağınıza eminim. Zamanı verimli bir şekilde kullan.” İfadelerini kullandı.

Okul döneminin yaşamın önemli bir dönemi olduğunu belirten Büyükakın, çocukların geleceğe daha güçlü adım atabilmeleri için okullarda eğitim aldıklarını belirtti.

Büyükakın, öğretmenlerden alınan her bilginin öğrencileri hayal ettikleri mesleğe biraz daha yaklaştırdığını, okul hayatında kazanılan güzel alışkanlıkların da büyük değer taşıdığını belirtti.

Öğrencilere öğretmenlerini yeterince dinlemeleri tavsiyesinde bulunan Büyükakın, “Öğretmenlerinizin verdiği ödevleri zamanında yapın. Her gün o gün edindiğiniz bilgileri gözden geçirin. Gereğinden fazla çalışmamak, sürekli ve verimli çalışmak size başarıyı getirecektir.” . Öğretmenlerine saygılı olmak, arkadaşlarına karşı şefkatli olmak, onlara dost olmak.” İlişki kurmak, yardımlaşmak, güzel söz kullanmak başarının en büyük anahtarıdır.” değerlendirmesini yaptı.

Çocukların öğretmenler sayesinde geleceğe taşındığına dikkat çeken Büyükakın, şöyle konuştu:

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için çalışan değerli öğretmenlerimiz sizler sayenizde çocuklarımız yeşerecek, büyüyecek ve orman olacak. Ektiğiniz bu bilgi tohumları ülkemizin kaderini belirleyecektir. Sizlerin özverisi Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken gösterdiğiniz çaba paha biçilemez. Haklarınız asla ödenmeyecek. Sevgili velilerimiz, çocuklarımız yorucu bir hayat yaşayacaklar.” İlk yarıdan sonra karnelerini alırlar. İyi bir planlama ile tatilin tadını çıkarmak sizin elinizde. Çocuklarımızın dünyasına girip onları daha iyi anlamak biz ebeveynlerin misyonları arasındadır. Bu nedenle çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirecek, onları daha keyifli hale getirecek aktivitelerle meşgul olmalarını sağlamalıyız. Bu duygu ve niyetlerle ülkemizi geleceğe taşıyacağız. “Öğrencilerimizi, onları hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu