Haber

Katar’a Satılacağı Söylentileri Borsada Trabzonspor’u Güldürdü

Geçtiğimiz haftalarda ekonomi yönetimi ile Körfez ziyaretine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iyi ilişkiler içinde olduğu Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamed Al Sani ile samimi görüntüleri kameralara yansıdı. Körfez ziyaretinin ardından 50.7 milyar dolarlık yatırım anlaşmaları olduğu açıklandı. Bu yatırım kapsamında olup olmadığı bilinmemekle birlikte Katar’ın Trabzonspor’u satın almak istediği fısıltı gazetesi tarafından da yayıldı. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da bu söylentiler Trabzonspor’un paylaşımlarına yansıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Pir Tamim bin Hamed Al Thani’nin hem kişisel hem de diplomatik açıdan iyi ilişkiler içinde olduğu görülüyor. Bu görüntüler son görüşmelerine de yansıdı.

Açıklanan miktar dahilinde olsun ya da olmasın bir söylenti yayıldı. Trabzonspor’un Katar’da alıcısı oldu.

Farklı kaynaklardan sosyal medyada da yayılan Yeniçağ’ın haberine göre birçok ligde görülen takım satın alma politikası genişlemeye devam ederken, yabancı sermayeye satılması gündeme gelen Türk kadrolarında Trabzonspor tezi dikkat çekti.

İddiaya göre Katarlı Piri, Trabzonspor Kulübü’nü 665 milyon Euro’ya (20 Milyar TL) satın almak istedi. Haberde Katar Şeyhi Trabzonspor için bir açıklama yaptı, “Araştırma yaptırdım. Takımın değeri 95 milyon Euro civarında, bunun 7 katını vermeye hazırız. Belki daha da yükseltebiliriz.”

Türk heyeti bu teklife şaşırırken, teklif askıya alındı.

Spor kulüplerinin TL, USD ve Euro piyasa fiyatları Borsa İstanbul’da görülebilir.

Söylentilerle ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, Trabzonspor’un payı 4 gündür tavan yapıyor. 19 Temmuz’da günü 4,57 TL’den kapatan pay, 4 günde yüzde 36,54 artarak 6,24 TL oldu.

Gazeteciler de Trabzonspor’un “halka açık” ve “Borsada ilerleme gören bir firma” olduğunu unutarak konuyu televizyon programlarında tartıştı.

Katar Şeyhi’nin kulübün üst düzey yöneticileriyle çekilmiş fotoğrafları da sosyal medyada yayınlandı.

Trabzonspor’un satışıyla ilgili çok sayıda yorum yapıldı.

Diğer ülkelerden örnekler verirken,

Market performansı,

Ve daha komik yorumlar yapıldı.

Ne düşünüyorsun? Satılmalı mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu