Haber

Dışişleri Bakanlığı, AİHM binasına zorla girme girişimini kınadı

Dışişleri Bakanlığı, PKK terör örgütüne bağlı kişilerin Strasbourg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasına girerek örgütün sembolleriyle terör propagandası yapmaya çalışmasının “kabul edilemez” olduğunu belirterek, şunları kaydetti: PKK’nın Avrupa’daki propaganda, finansman ve adam toplama faaliyetleri. son verilmesi çağrısını yineledi.

Dışişleri Bakanlığı, Fransa’nın Strasbourg kentindeki AİHM binasına terör örgütü PKK bağlantılı kişilerin zorla girilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “PKK terör örgütüne bağlı kuruluşların, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Strasbourg’da bugün güç kullanarak örgüt sembolleri ile terör propagandası yapmaya çalışması kabul edilemez.” kelime kullanıldı.

PKK bağlantılı oluşumların, özellikle Avrupa’da artan şiddet kullanma ve çeşitli uluslararası kuruluşların binalarına zorla girerek terör propagandası yapma cüretini gösterdiğinin belirtildiği açıklamada, “PKK’nın özgürce eylem yapmasına izin verilmesi. özellikle Avrupa ülkelerinde ifade ve gösteri özgürlüğü kisvesi altında propaganda dahil faaliyetleri örgütün bunu yapmasını engelleyecektir.Tıp bizi hukuka aykırı ve saldırgan eylemlerde bulunmaya teşvik etmektedir.” ifadesi yer aldı.

Açıklamada, terör örgütü PKK mensuplarının Avrupa Konseyi binası önündeki gösteri ve eylemlere ilişkin defalarca uyarıda bulundukları hatırlatılırken, şunlar kaydedildi:

“Bu saldırgan eylem, PKK’nın faaliyet gösterdiği her ülkenin kamu düzeni ve güvenliğine tehdit oluşturduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu çerçevede, PKK terör örgütünün propaganda, finansman ve adam toplama faaliyetlerine son verilmesi davetimizi yineliyoruz.” Avrupa’da.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu