Haber

‘Depremin içindeyim’ diyerek yardım malzemeleri toplayan zanlının ifadesi ortaya çıktı

MUĞLA’nın Menteşe ilçesinde depremzede olduğu ve aldığı yardım malzemelerini sattığı iddiasıyla tutuklanan Ali Kamalak’ın (55) savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Kamalak, yaptığı açıklamada, Osmaniye ve Hatay’daki çocuklarını deprem bölgesinden Muğla’ya getirebileceği düşüncesiyle yardım malzemelerini satın aldığını söyledi. Kamalak, “Savcının ‘Neden bebek kıyafetlerini ortalık karıştırdınız’ sorusuna Kamalak, ‘Torunlarım var’ yanıtını verdi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Hamdi Bey Polis Merkezi ekipleri, kendisini depremzede olarak tanıtan Ali Kamalak’ın gençlik merkezlerinde dağıtılan yiyecek, içecek, giyecek ve akaryakıt alıp sattığını öğrendi. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda ekipler, Menteşe’de 1 iş yerine, 2 çuval odun, 1 yağmurluk, 2 havlu, 1 elektrikli battaniye, 5 sporcu, 4 grup çocuk kıyafeti, 5 battaniye, 1 nevresime operasyon düzenledi. Ekipler, 1 kadın botu, muhtelif kuru bakliyat, kağıt havlu, 1,5 litre zeytinyağı ele geçirdi. Emniyetteki işlemlerinin ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ali Kamalak, savcılıkta yaptığı konuşmada 4 Şubat’ta deprem bölgesi olan Osmaniye’nin Kadirli ilçesine gittiğini anlatarak, “Eşim ve boşanma aşamasında olduğum bazı çocuklarım buradaydı. Diğer çocuklarım deprem bölgesi olan İskenderun ve Dörtyol’da yaşıyorlar 5 gün kadar orda kaldım sonra Muğla’ya döndüm şehirde dolaşırken gönüllülerin bağış için topladıkları eşyaların olduğu bir yardım standına rastladım. Çocuklarımı Muğla’ya götürebileceğimi düşünerek bazı yardım malzemeleri alıp arkadaşımın dükkânına yığdım, “Eşyaları satışa çıkarılacak şekilde yerleştirmedim. Arkadaşım ürünleri aldığımı bilmiyor. Onları dizerken gördü ve ne olduğunu sordu. Çocuklarımı deprem bölgesinden Muğla’ya getirebilirim düşüncesiyle eşyaları aldım. İyi niyetle bu davranışları gerçekleştirdim” dedi.

Savcının “Eşyaların ortasındaki bebek kıyafetlerini neden aldınız” sorusu üzerine Ali Kamalak, “En küçük çocuğum 12 yaşında. Ama torunlarım buluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu