Haber

Ankara ‘dedikodusu’: Akşener, oğlunun büyükelçi olmasını istiyor

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesini değerlendiren gazeteci Fatih Altaylı kulislerde konuşulan iddiaları anlattı.

YouTube kanalında değerlendirmelerde bulunan Altaylı, Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in büyükelçi olacağı iddialarının Ankara’da konuşulduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Ankara’da konuşulan şu. Doğru mudur değil midir bilmem. Meral Akşener’in bir aile ferdinin büyükelçilikle ödüllendirilmesi için… Belki de böyle demek doğru olmadı ama. Ailesinden bir kişi, bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili bir kaç ay içinde daha önce de bazı girişimler olmuş. Bununla ilgili bir görüşme olduğu söyleniyor. Bunu da galiba Aytun Çıray da dile getirdi. Zannederim ki oğlu için istiyorlar. Hatta konuşulan şu; işte oğlu Fatih Akşener Galatasaray Lisesi mezunu. Onun için Paris büyükelçiliği gibi dedikodular varmış Ankara’da. Ben de dedim ki Paris olmaz, Paris’i vermezler. Fransızca konuşulan Senegal ve Cezayir gibi yerler olabilir ama Paris ciddi bir yerdir, vermezler. Biliyorsun AK Parti, büyükelçiliği kendisine destek verenler ödül gibi rüşvet gibi dağıtmaya başladı. Çok da büyükelçilik verdi böyle.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu