Haber

AK Parti’li Sürekli’den “Karşıyaka Stadı” açıklaması

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Karşıyaka Stadı’nın yapımı konusunda sürekli mazeret ürettiğini öne sürerek, “Alsancak ve Göztepe statlarını nasıl yaptıysak Karşıyaka Stadı’nı da yapacaktık. Bizi engellediler sonra da çıkıp ‘Biz yapacağız’ dediler. Hem engellediler hem de yapmıyorlar. Bütün kusurlu kendileri. Onları palavraları ile baş başa bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Kerem Ali Sürekli, “Türkiye Yüzyılı Buluşmaları” kapsamında Karşıyaka’da ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı. Sürekli daha sonra ilçede bulunan kurum ve kuruluşları ziyaret ederek, parti üyeleriyle bir araya geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından, Karşıyaka Stadı’nın imal sürecine ait temelsiz açıklamalar yapıldığını savundu.

Karşıyaka Stadı ile ilgili Büyükşehir Belediyesinin devamlı mazeret ürettiğini belirten Daima, “‘Biz yapamıyoruz’, desinler, olsun bitsin. İzmir’in CHP’li Başkanı Soyer’in bir taşın altına elini koyup, bir işi sonlandırdığını görsek, şaşıracağız. ‘Karşıyaka Stadı’nı biz yapacağız’, dediler ama sürekli bahane üretiyorlar. Projenin mimarına taktılar. Bu stadı yapmak için hiçbir engelleri yok.’ ifadelerini kullandı.

Soyer’in açıklamalarının inandırıcı olmadığını kaydeden Sürekli, şu ifadeleri kullandı:

“Her vakit olduğu üzere tekrar lisana getiremiyorlar. Genel Lider Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Hamza Dağ’ın da yoğun gayretleriyle Sayın Bakanımızın da katıldığı tüm tarafların hazır bulunduğu toplantıya basın da geniş yer verdi. ‘Verin biz yapalım’ diyen onlar. ‘Madem istiyorsunuz, buyurun yapın.’ diyerek arsa tahsis protokolünü ve mimari projeyi kendilerine gönderen de bakanlığımız. Sonra ne mi oldu? CHP’li Büyükşehir ve Karşıyaka belediyeleri kendi gerçekleriyle baş başa kaldı. Gerçek şuydu; 15 bin 600 kişilik stadın yalnızca toplumsal tesis ve otoparkının maliyeti yaklaşık 800 milyon lira. Lakin belediyede bu türlü bir para yok. Türkiye ve dünyada 50’nin üzerinde stat projesini hayata geçiren, deneyim ve başarısı sabit olan böyle bir mimar grubu ile yola çıkıldığı için teşekkür etmeleri gerekirken; onlar, ‘Bu gitsin, diğeri gelsin’ derdinde. Sanki, bütün mesele buymuş gibi. Büyükşehir Belediye Başkanı siyasi risk almamak adına, dar alanda kısa paslaşmalarla işi yokuşa sürerek adres şaşırtıyor. En iyi bildikleri taktik. Aslında ne büyük acizlik. Biz yıllar önce Karşıyaka Stadı’nı yapacaktık ancak engellediler. Alsancak ve Göztepe statlarını nasıl yaptıysak Karşıyaka Stadı’nı da yapacaktık. Bizi engellediler sonra da çıkıp ‘Biz yapacağız’ dediler. Hem engellediler hem de yapmıyorlar. Bütün kusurlu kendileri. Onları palavraları ile baş başa bırakıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu