Haber

Ahmet Ağaoğlu: Efsanemizi kaybettik acımız büyük

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, kulübün efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı’nın vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Ağaoğlu, Trabzonspor’un internet sitesinde yer alan mesajında, “Efsanemizi kaybettik, acımız büyük. Ahmet Suat Özyazıcı hocamız hayatında büyük başarılara imza atmış, adını altın harflerle yazdırmış ender futbolculardan biridir. Hocamız sadece Trabzonspor için değil Türk futbolu için de çok önemli bir isimdi, önemli bir değerdi. Trabzonspor’un bu noktaya gelmesinde büyük emekleri olan bir sporcuydu” dedi.

Özyazıcı’nın Trabzonspor’a katkısının kupalarla sınırlı olmadığını belirten Ahmet Ağaoğlu, “Trabzonspor’un üst üste kazandığı üç şampiyonluk sürecinde hem kadronun kurulmasında hem de oyun sisteminin oluşturulmasında; efsane yılların oyuncuları.Tabi merhum Özkan Sümer ile birlikte.2 yıl önce efsane hocamız Özkan Sümer’i kaybettik.Şimdi Ahmet Suat Özyazıcı hocamız vefat etti.”

“Değerlerimizi, efsanelerimizi birer birer kaybediyoruz. Her iki ismin de futbola katkıları saymakla bitmez” diyen Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Özellikle 1970’lerin başında uyguladıkları çağdaş futbol anlayışıyla fark yarattılar. Trabzonspor’u bu şekilde başarıya taşıdılar. Futbol anlayışları Türk futboluna da örnek oldu. Hocalarımızın oyun ideolojileri büyük bir başarı gösterdi. 1980’lerin başından beri Türk futbolunun gelişmesinde değerli rolü olan Ahmet Suat hocamız maalesef “Bugün sonsuzluğa veda ettik. Acımız, kederimiz büyük. Camiamıza, ailesine, sevenlerine ve ülkemize başsağlığı diliyorum. Daha depremin acısını içimizde yaşamaya fırsat bulamadan böyle üzücü bir haberle karşı karşıya kaldık.” (HABER MERKEZİ)

gursu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu