İş

ABD’li giyim şirketi GAP, 1.800 çalışanını işten çıkarıyor

Bu kapsamda GAP, yaklaşık 1800 kişilik işgücü azaltımını içeren yeniden yapılanma planını açıklamıştır. GAP’ın geçici CEO’su Bob Martin yaptığı açıklamada, işten çıkarmaların yıllık 300 milyon dolar tasarrufla sonuçlanmasını beklediklerini söyledi.

Martin, şirketin iş modelini basitleştirip optimize ederek, yaratıcılığı artırarak ve müşteri deneyiminin her alanında daha iyi teslimat sunarak GAP’ı yeniden yapılandırmak için gerekli adımları atacaklarını söyledi. GAP, Eylül 2022’de çeşitli departmanlarda yaklaşık 500 çalışanını işten çıkardı.

2022’nin son çeyreğinde beklentilerin üzerinde zarar açıklayan şirket, 2023 satışlarının da varsayımlarının altında kaldığını bildirdi.

Dropbox, çalışanlarının yüzde 16’sını işten çıkarıyor

Bulut depolama hizmeti sağlayıcısı Dropbox da çalışanlarının yaklaşık yüzde 16’sını oluşturan 500 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Şirketin üst düzey yöneticisi Drew Houston, mesajında ​​son dönemde yaşanan ekonomik durgunluğun neden olduğu ters rüzgarların müşterileri ve işletmeleri üzerinde baskı oluşturduğunu belirterek, daha önce karlı olan yatırımların artık sürdürülebilir olmadığına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu